Jaki wpływ ma muzyka na człowieka?

muzykaMuzyka to uniwersalny język, w stanie wzbudzić emocje i odczucia wyjątkowe. Czasami muzyka słuchasz śpiewać, ktoś na nieznanym języku, ale uda ci się poczuć to, co chcesz przekazać, ale nie wiesz, co konkretnie mówi literę. To, że tak wiesz, że to jest to, co on wyraża coś radosne lub smutne, lub dramatycznego, itp.Muzyka jest jak czekolada, lubi prawie cały świat. Dzieje się tak od niepamiętnych czasów. Z, że istnieje kultura sama w sobie, jest też miejsce, aby te rytmiczne dźwięki, które przekazują uczucia. We wszystkich czasach i we wszystkich cywilizacjach istniała taka forma jej szczególny wyraz, tak bogatej stylów.

Muzyka jako sposób na stres

Nie zdając sobie z tego sprawy, czasem zwracamy się do muzyki szukasz pojemnik na uczucia nas przytłaczają, miejsce, gdzie mogą butelkowane swobodnie, bez ranienia nikogo. Czasami spotykamy się, aby tańczyć i robić to, co muzyczne rytmy uczcić święto. Szukamy również dzwonki, aby wyluzować się na tym, czy aby pracować lub uczyć się. Ale jaki faktycznie wpływ muzyki na nasz umysł?Ten eksperyment został przeprowadzony na wydziale psychologii BUAP, w Meksyku. To on kierował profesor Robert Valderrama Hernandez. Jego celem było dowiedzieć się, jaki był efekt melodię „głośny” muzyka na lęk. Na melodię „silny” oznacza to, że ma rytm nieregularny, oznakowanie, szybkie i słuchać na wysokim poziomie głośności. W zasadzie odpowiada „heavy metal” lub „Heavy metal”.Do badań zostały wybrane 137 podmiotów. Wśród muzyka nich 31 mężczyzn i 106 kobiet. Średni wiek był 20 lat, i wszyscy byli studenci psychologii. Najpierw wykonałam test, aby zmierzyć stan niepokoju. Po to założyłem słuchanie fragmentów heavy metal 5 minut każdy. Ogólnie rzecz biorąc, każdy badał zakończona, słuchanie, 47 min.

Nie ograniczaj się

Badacz mógł zauważyć, że podczas tych przerw słuchania, uczestnicy wzrastali nerwowość. Były niespokojne i wyrażali ciągle się zmienia, położenie i bezładne ruchy rąk i nóg.Valderrama mógł stwierdzić, że ten muzyka typ dzwonki, ciekawe osiągnęły poziom lęku. Wyjaśnienie polega na tym, że ta klasa rytmów, stymulują intensywnie systemu, sympatyczny i zwiększa napięcie fizycznego i psychicznego stanu. Jeśli to nie wyróżnia się poprzez ruchy, taniec, lub skoki, energia gromadzi się i prowadzi do pojawienia się objawów własne niepokoje.Ponadto, nuty jest możliwość, aby się zrelaksować. Uzyskuje się te gatunki, które mają rytmy bardziej regularnych, powolne i objętość nie jest taki wysoki. W niektórych szczegółów, muzyka klasyczna, instrumentalna lub miękkie pop-pomagają się uspokoić. Są używane nawet w pomieszczeniach, gdzie odbywają się kursu chemioterapii lub leczenia agresywnych.Nauce udało się ustalić, że muzyczne rytmy pobudzają różne obszary mózgu. W rzeczywistości, badania University of Florida pokazuje, że muzyczne rytmy zapewniają bardziej aktywacji mózgu, że każdy inny bodziec, znany. W ramach najważniejszych pozytywnych efektów wchodzą.Udowodniono również, że dobra muzyka wzmacnia system odpornościowy i przyczynia się do poprawy zdrowia. Nie bez powodu krowy dają więcej mleka, gdy im stawiają sonaty Mozarta. To nie jest złe fakt, że rośliny kwitną, gdy jest muzyka w tle. Klucz w tym, aby znaleźć rytm, co może nas prowadzić w każdej sytuacji, tak, że możemy uzyskać cały mecz na naszą korzyść.